ALEXANDRA DULGHERU-ALIZE CORNET ROLAND GARROS 2-6, 5-7. „Piti” s-a oprit în turul doi

ALEXANDRA DULGHERU-ALIZE CORNET LIVE VIDEO ROLAND GARROS. Alexandra Dulgheru părăseşte Parisul după două tururi jucate la Roland Garros, ea fiind eliminată miercuri de reprezentanta gazdelor, Alize Cornet, cap de serie nr. 29.

27 mai 2015, 13:22

ALEXANDRA DULGHERU-ALIZE CORNET 2-6, 5-6. Aexandra Dulgheru a părăsit Roland Garros-ul cu câteva minute înaintea Simonei Halep, cele două românce fiind eliminate aproximativ în acelaşi timp, miercuri, de la Internaţionalele Franţei. Alexandra Dulgheru a jucat pe terenul 1, împotriva franţutoaicei Cornet, cea care a eliminat-o pe Halep în urmă cu două săptămâni, în turneul de la Roma. Scorul a fost 6-2, 7-5 pentru jucătoarea din Hexagon.

Alexandra Dulgheru a revenit în meci după ce a pierdut primul set fără drept de apel, 2-6. În setul secund a avut 5-3, apoi 5-4 şi serviciul, conducând cu 30-0, însă franţuzoaica a reulit break-ul şi a egalat situaţia la 5.

La 6-5 pentru Cornet, în setul secund, Alexandra Dulgheru a salvat trei mingi de meci, totuşi s-a înclinat, 2-6, 5-7.

În cursă, la simplu, au mai rămas Irina Begu şi Andreea Mitu, care vor juca joi în turul secund.