ALKMAAR – ASTRA 2-0. Şumudică, afară din Europa League

ALKMAAR ASTRA 2-0. După 3-2 la Giurgiu, Astra a pierdut returul cu Alkmaar cu 2-0 şi a fost eliminată din play-off-ul Europa League.

27 aug. 2015, 19:57

ALKMAAR ASTRA 2-0. Astra a jucat curajos, mai ales în repriza a doua, dar o gafă a lui Lung a făcut ca Alkmaar să deschidă scorul, prin Van der Linden, în minutul 80. Portarul giurgiuvenilor fusese omul meciului până în acel moment, avînd câteva parade incredibile. Astralii au acuzat şocul şi Muehren a făcut 2-0 în minutul 85, după ce s-a distrat cu defensiva lui Şumudică.

AZ ALKMAAR – ASTRA GIURGIU 2-0

Au marcat: Van der Linden 81, Muhren 84

Alkmaar: Rochet – Johansson, Gouweleeuw, van der Linden, Hups – Luckassen (78 Tankovic), Henriksen, Haye – Hupperts, Jansen (78 Muehren), Dabney Souza (89 Wuytens).

Astra: Lung – Queiros, Oros, Găman, Morais –  Dandea, Lovin (83 Florea) – Enache (83 Al. Ioniţă), Budescu, De Amorim – Alibec (62 Boldrin).