Astra – CFR Cluj 1-2, campioana s-a apropiat la un punct de liderul FCSB. CLASAMENT LIGA 1 şi PROGRAM ETAPĂ

Astra Giurgiu – CFR Cluj, scor 1-2. Gazdele au avut un gol anulat, iar în minutul 32 a intrat pe teren un câine.

06 oct. 2018, 20:06

Formaţia CFR Cluj a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ţucudean ’45+1 şi Moutinho ’55.

Pentru Astra a înscris Zoua, în minutul 89.

Llullaku a trimis mingea în poarta apărată de Arlauskis, în minutul 2, dar golul a fost anulat de centralul Ovidiu Haţegan pentru fault în atac.

În minutul 32, pe teren a intrat un câine. El a fost luat în braţe de Florin Bejan (Astra) şi scos de pe gazon.

Astra Giurgiu: Iliev – Belu-Iordache, Bejan, Cestor, Butean – Moise (Boboc ’73), Biceanu – Begue (V. Gheorghe ’86), N. Roşu (Alibec ’46), Llullaku – Zoua. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Lang, A. Mureşan, Peteleu – Djokovic, Hoban, Culio – A. Ioniţă (Deac ’67), Ţucudean (Omrani ’83), Moutinho (Mailat ’90+1). Antrenor: Antonio Conceicao

Cartonaşe galbene: Belu ’24, Zoua ’67

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Iulian Dima

Observatori: Alexandru Deaconu, Paul Mincu