Astra – CFR Cluj 2-2 în etapa a 24-a din Liga I. Vezi CLASAMENTUL

Astra a remizat pe teren propriu, sâmbătă, 2-2 cu CFR Cluj, într-un meci din etapa a 24-a din Liga I.

13 feb. 2016, 20:42

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 38 prin Ruiz, care a șutat fără nici o șansă pentru Silviu Lung. Ardelenii au dublat avantajul în minutul 56 prin Vitor Bruno, care a fost găsit perfect în fața porții de o pasă a lui Ruiz. Boldrin a reuşit o „dublă” pentru Astra. La primul gol (min. 63) a șutat slab de la marginea careului, iar portarul Traian Marc a încercat să prindă mingea, însă balonul i-a trecut și printre mîini, și printre picioare. Golul egalizator a venit în prelungiri (min. 90+2).

Astra Giurgiu: Lung Jr. – Queiros (Florea 58′), Găman, Oros, Junior Morais – Lovin (Boudjemaa 46′), Seto (Ioniţă 84′), Boldrin – Enache, D. Niculae, William de Amorim.

CFR Cluj: Marc – Coelho, Larie, Mureşan, Camora – Gomelt, Ruiz (Nascimento 77′), Petrucci – Jakolis (Păun 67′), C. Lopez, V. Bruno (Nouvier 71′).