ASTRA – VIKTORIA PLZEN 1-1 în Grupa E din Europa League VIDEO

ASTRA - VIKTORIA PLZEN 1-1. Astra a terminat la egalitate, 1-1, joi, cu Viktoria Plzen, în Grupa L din Europa League. În celălalt meci din grupă, Austria Viena - AS Roma 2-4. Clasament: 1. Roma 8p, 2. Austria Viena 5p, 3. Astra 4p, 4. Viktoria Plzen 3p.

03 nov. 2016, 19:47

ASTRA – VIKTORIA PLZEN 1-1. Echipa antrenată de Marius Șumudică a deschis scorul în minutul 19, prin Alexandru Stan, care a interceptat o minge primită de la Budescu și, după un ricoșeu fericit, a reușit să trimită mingea în poarta cehilor. Avantajul giurgiuvenilor nu a durat decât 6 minute, cehii reușind să restabilească egalitatea prin Krmencik, care l-a învins pe Lung cu o lovitură de cap superbă în minutul 25.

ASTRA – VIKTORIA PLZEN 1-1.. „Astralii” au scăzut din intensitate în repriza doua și le-au permis cehilor să fie periculoși. Marcatorul golului egalizator, Krmencik, a lovit transversala în urma unei lovituri de cap, aceasta fiind și cea mai mare ocazie a reprizei secunde.

ASTRA – VIKTORIA PLZEN 1-1. La partida disputată pe Arena Națională au asistat aproximativ 2.500 spectatori.

ASTRA – VIKTORIA PLZEN 1-1 (1-1) VIDEO

Al. Stan 19 / Krmencik 25

Astra: Lung – Săpunaru, Geraldo Alves, Oros – Al. Stan, Boubacar, Seto, Lovin, J. Morais – Teixeira – Budescu.

Viktoria Plzen: Viktoria Plzen: Kozacik – Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky – Hromada, Hrosovsky – Petrzela, Kace, Kovarik – Krmencik.