Aventura lui Sutton United în Cupa Angliei s-a încheiat. Portarul său a oferit faza săptămânii

Arsenal Londra s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după ce a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Sutton United, din liga a cincea, în optimile competiţiei.

21 feb. 2017, 07:30

Golurile lui Arsenal au fost marcate de Lucas Perez ’26 şi Walcott ’55. Faza serii a fost oferită însă de Wayne Shaw, portarul de rezervă al formaţiei din liga a cincea. Cu opt minute înainte de finalul partidei, camerele TV l-au surprins pe Shaw pe banca de rezervă în timp ce mânca o plăcintă. Wayne Shaw, în vârstă de 45 de ani, a intrat în atenţia presei engleze imediat după ce s-a aflat că Arsenal o va întâlni pe Sutton United.

Întâlnirea Huddersfield (liga a doua) – Manchester City s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, şi se va rejuca la 28 februarie.

Tabloul sferturilor de finală ale Cupei Angliei:

Chelsea Londra – Manchester United

Middlesbrough – Huddersfield Town (liga a doua) sau Manchester City

Tottenham Hotspur – Millwall (liga a treia)

Arsenal Londra – Lincoln City (liga a cincea).

Partidele din sferturile de finală ale Cupei Angliei se vor disputa la 11 martie.