Barcelona îşi continuă chinul. A câştigat cu Leganes în ultimul minut, din penalty VIDEO

FC Barcelona a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Leganes, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Spaniei şi s-a apropiat la un punct de liderul Real Madrid. Golul victoriei a fost marcat de Lionel Messi, în minutul 90, din penalty.

20 feb. 2017, 07:23

GolurileBarcelonei au fost marcate de Messi, în minutele 4 şi 90, al doilea din penalty, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Unai Lopez, în minutul 71.

Astfel, chinul Barcelonei continuă, după ce în urmă cu câteva zile echipa a fost surclasată în Liga Campionilor, de PSG, scor 0-4. În Primera Division, catalanii s-au apropiat la un punct de Real Madrid, dar trupa lui Zidane are două meciuri mai puţin disputate.

Într-un alt meci din etapa a 23-a a campionatului spaniol, echipa Celta Vigo a trecut, acasă, cu scorul de 3-0 (1-0), de formaţia Osasuna Pamplona. Golurile învingătorilor au fost marcate de Sisto ’23, Jozabed ’87 şi Iago Aspas ’89.

Partida Malaga – Las Palmas se va disputa luni.