Barcelona – Real Madrid 5-1. „Triplă” Luis Suarez! Barca pe val fără Messi, Real în genunchi fără Cristiano Ronaldo GOLURILE VIDEO

Barcelona s-a impus, duminică, pe Camp Nou, scor 5-1 cu Real Madrid, într-un meci din etapa a 10-a din La Liga. A fost primul El Clasico fără Messi şi Cristiano după 11 ani!

28 oct. 2018, 16:54

Barcelona s-a distrat cu Real Madrid, pe Camp Nou, pe care a zdrobit-o, scor 5-1. Sunt trei ani de când madrilenii nu au mai pierdut la o diferneță de patru goluri în fața rivalei. Se întâmpla în 2015, la un 4-0 pentru Barcelona, meci jucat la Madrid. De asemenea, celebra „manita” se repetă după opt ani. Real a mai luat cinci goluri în 2010, într-un 0-5, primul meci al lui Mourinho contra Barcelonei.

BARCELONA REAL MADRID VIDEO AICI

90′ FINAL BARCELONA – REAL MADRID 5-1

87′ – GOL! A marcat VIDAL din pasa lui Dembele. BARCELONA – REAL MADRID 5-1

83′ – GOL! A marcar LUIS SUAREZ, servitz de Sergi Roberto, după o gafă a lui Sergio Ramos. BARCELONA – REAL MADRID 4-1

75′ – GOL! A marcat LUIS SUAREZ, cu capul, de la 12 metri, după pasa lui Sergi Roberto. BARCELONA – REAL MADRID 3-1

68′ – Benzema reia peste poartă cu capul

56′ – Modric trage în bară

50′ – GOL! A marcat MARCELO, din câţiva metri. BARCELONA – REAL MADRID 2-1

46′ – S-a reluat partida Barcelona – Real Madrid

45′ – PAUZĂ. BARCELONA – REAL MADRID 2-0

30′ – GOL! A marcat LUIS SUAREZ, din penalty. BARCELONA – REAL MADRID 2-0

11′ – GOL! A martcat COUTINHO, din pasa lui Jorsi Alba. BARCELONA – REAL MADRID 1-0

8′ – prima ocazie este a lui Benzema, care a tras din prima, peste poarta, după o centrare a lui Bale

1′ – a început meciul Barcelona – Real Madrid

BARCELONA – REAL MADRID 5-1 (2-0)

Coutinho 11, Luis Suarez 30p, 75, 83, Vidal 87 / Marcelo 60

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rakitic, Sergio, Arthur (84 Vidal)- Rafinha (69 Semedo), Luis Suárez, Coutinho (74 Dembele). Antrenor: Ernesto Valverde.

Real Madrid: Courtois – Nacho, Varane (46 Lucas Vazquez), Sergio Ramos, Marcelo (82 Mariano Diaz) – Casemiro, Modric, Kroos, Isco – Bale (77 Asensio), Benzema. Antrenor: Julen Lopetegui.

Arbitru: Jose Sanchez. Asistenți: Raul Cabanero și Jose Gallego. Rezervă: Jorge Diaz.