EL CLASICO. Real Madrid i-a smuls un punct Barcelonei, pe Camp Nou. Sergio Ramos a egalat în minutul 90

FC Barcelona a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Real Madrid, în etapa a 14-a a campionatului Spaniei, a 173-a întâlnire din El Clasico.

03 dec. 2016, 13:19

FC Barcelona a deschis scorul prin Luis Suarez, în minutul 53, iar Real Madrid a punctat în minutul 90 prin Sergio Ramos.

FC Barcelona a jucat în formula: Ter Stegen – Sergi Roberto, Mascherano, Pique, Jordi Alba – Busquets, Rakitic (Iniesta ’60), Andre Gomes (Arda Turan ’78) – Messi, Neymar (D. Suarez ’88), Luis Suarez. Antrenor: Luis Enrique

Pentru Real Madrid au evoluat: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modric – Isco (Casemiro ’65), Kovacic (Mariano ’87) – Lucas, Benzema (Asensio ’77), Cristiano Ronaldo. Antrenor: Zinedine Zidane

Meciul a fost arbitrat de Carlos Clos Gomez.

Înaintea meciului s-a ţinut un minut de reculegere pentru victimele accidentului aviatic în care şi-a pierdut viaţa aproape toată echipa Chapecoense.