FC Botoşani – FCSB 1-3 în etapa a 20-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

FCSB s-a impus, duminică, pe terenul celor de la FC Botoşani, scor 3-1 într-un meci din etapa a 20-a din Liga 1.

16 dec. 2018, 19:41

FCSB o învinge pentru a şaptea oară în şapte emciuri pe FC Botoșani chiar pe terenul moldovenilor, scor 3-1 și strânge 40 de puncte, fiind la egalitate cu CFR Cluj.

FCSB a început tare meciul de la Botoșani. Și, după o ocazie Coman, Gnohere a deschis scorul facil, după ce pătrunderea lui Benzar s-a încheiat cu o minge înșurubată pe sub Fraisl. Golofca l-a driblat pe Stan, s-a răzbunat și a egalat chiar la mijlocul primei reprize. N-a fost egal la pauză. Karaboue s-a jucat cu mingea, Coman a recuperat și i-a pasat lui Filip, care a bifat al doilea gol consecutiv în Liga 1. S-a terminat 1-3, cu un lob al lui Rusescu pe final. FCSB continuă șirul victoriilor la Botoșani. 6 din 6 în Liga 1, 7 din 7 cu un succes din Cupa României.

FC BOTOŞANI – FCSB 1-3 (1-2)

Golofca 23 / Gnohere 14, L. Filip 32, Rusescu 86

BOTOŞANI: Fraisl – Patache, Burcă, Burcă, Soleidis – J. Rodriguez (72 Ongenda ), Karaboue – Fabbrini, L. Fulop, Golofca – Trujic (66 A. M. Roman). Antrenor: Ciobotariu.

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar (46 M. Roman), Planic, Bălașa, Al. Stan – L. Filip, Jr. Morais – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman (77 Moruţan) – Gnohere (66 Rusescu). Antrenor: Dică.