BOTOŞANI – STEAUA 0-1 în etapa a 4-a din LIGA I. Vezi CLASAMENTUL

BOTOŞANI - STEAUA 0-1. Steaua s-a impus la limită, 1-0, în deplasarea cu Botoşani, din etapa a 4-a a Ligii I.

01 aug. 2015, 19:56

BOTOSANI STEAUA 0-1. Steaua s-a impus după golul lui Iancu, din minutul 2, marcat din lovitură liberă de la 20 de metri. Cele mai controversate faze s-au petrecut în repriza a doua. În min. 54, Batin l-a depăşit pe Toşcaşi a căzut în  careu, dar Tudor nu a dat penalty. Toşca l-a âmpins pe Batin, apoi a cîzut peste el în momentul şutului! În min. 57, Râpă atinge mingea cu mâna, la un şut al lui Croitoru, dar Tudor lasă din nou joculş să curgă!

BOTOŞANI – STEAUA 0-1

A marcat: IANCU (2).

Botoșani: Pleșca – Dimitrov, Ngadeu, Cucu, Acsinte – Vașvari (Cabrera 46′), R. Costin – Batin (Patache 79′), Croitoru, Martinus (Brata 60′) – D. Roman.

Steaua: Cojocaru – Rîpă, Carp, Toșca, Guilherme – Neagu (Sulley 65′), Tahar – Iancu, Enceanu (Tîrnovan 78′), Grădinaru (Tade 60′) – Tudorie.