Cel mai jalnic meci de binefacere. Maradona şi Veron, ceartă aprigă în pauza unei partide caritabile VIDEO

Diego Maradona şi Juan Sebastian Veron s-au certat la pauza unui meci de binefacere care a avut loc, miercuri, pe Stadio Olimpico din Roma.

13 oct. 2016, 08:41

Maradona şi Veron, care au fost adversari miercuri seară, au avut o altercaţie, presa italiană scriind că Maradona chiar l-a înjurat pe Veron.

Echipa albă, din care au făcut parte printre alţii Ronaldinho, Hernan Crespo, Juan Sebastian Veron şi Edgar Davids, a învins, cu scorul de 4-3 (2-2), formaţia albastră, care i-a avut în componenţă pe Diego Maradona, pe fiul acestuia Diego Maradona jr, pe Cafu şi Francesco Totti. Golurile învingătorilor au fost marcate de Kanoute, Bojan, Crespo şi Cavenaghi, în timp ce pentru învinşi au înscris Di Natale, Totti şi Burdisso. Cele două echipe i-au avut pe bancă pe Fabio Capello şi Aitor Karanka.

La partida de binefacere „Uniţi pentru Pace”, organizată la propunerea Papei Francisc, au asistat aproximativ 10.000 de spectatori, iar încasările au fost donate victimelor cutremurului produs în Italia la 24 august.