Concordia Chiajna este sigură de locul din Liga 1. A câştigat la Petrolul şi a scăpat de retrogradare

Concordia Chiajna și-a asigurat menținerea în Liga 1 de fotbal, marți seara, după ce a învins-o în deplasare pe Petrolul Ploiești cu scorul 1-0 (1-0), în etapa a 13-a a fazei play-out.

24 mai 2016, 20:13

PETROLUL PLOIEŞTI-CONCORDIA CHIAJNA 0-1. Unicul gol al partidei a fost reușit de Michael Odibe (16), cu capul, în urma unei faze fixe.

Concordia a ratat mai multe ocazii mari de gol, printre care și un penalty, prin ucraineanul Artem Milevski (52), care nu a reușit nici să împingă mingea în plasă după ce portarul Iustin Popescu a respins în primă fază. Tot Milevski a ratat singur cu Popescu în minutul 87. Marius Pena și Christian Obodo au ratat și ei situații mari, în minutul 5.

Petrolul a avut o bară, prin Michele Paolucci (21).

Petrolul, echipă deja retrogradată din Liga 1, a disputat ultimul său joc pe teren propriu în acest campionat.