Concordia Chiajna – Petrolul 2-2 în etapa a 4-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

Concordia Chiajna a terminat la egalitate, vineri, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1) cu Petrolul, în etapa a 4-a a Ligii I.

31 iul. 2015, 20:10

Concordia şi Petrolul au terminat 2-2 într-un meci în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 40. Golurile au fost marcate de Benga ’45+1 (autogol) şi Serediuc ’47 pentru gazde, respectiv Moussa ’36 şi Marinescu ’77 pentru oaspeţi. În minutul 41, Purece (Concordia) a ratat un penalty acordat de centralul Marcel Bârsan pentru un henţ în careu al lui Faug Porret. Jucătorul echipei Petrolul a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Concordia: Iacob – Bărboianu, Tincu, Sîrghi, Bucurică – Giurgiu – Serediuc, Cristescu (Răducanu ’80), Purece (Ciobanu ’85), Constantinescu (Pană ’73) – Pena. Antrenor: Marius Baciu.

Petrolul: Pecanha – Peteleu (Rippert ’46), Benga, Faug Porret, Beţa – Ropotan, Marinescu – Farina (Nepomuceno ’55), Zoubir, Varga (Bucşa ’44) – Moussa. Antrenor: Tibor Selymes.