Cosmin Olăroiu, umilit în primul meci ca selecţioner. A primit patru goluri în 60 de minute

Cosmin Olăroiu a debutat cu o înfrângere pe banca tehnică a Arabiei Saudite, într-o partidă amicală jucată împotriva reprezentativei din Bahrain, scor 1-4.

30 dec. 2014, 10:54

Cosmin Olăroiu a suferit o înfrângere usturătoare ca antrenor al selecţionatei Arabiei Saudite, pierzând cu scorul de 1-4 partida de verificare cu Bahreinul. Saudiţii au încasat două goluri în prima repriză, în minutele 20 şi 25, au redus din diferenţă în primul minut al reprizei secunde, dar apoi au mai primit două goluri, în minutele 58 şi 79.

Citeşte şi Cosmin Olăroiu a provocat un SCANDAL URIAŞ în Arabia Saudită

Acesta a fost penultimul test al formaţiei lui Cosmin Olăroiu înaintea startului Cupei Asiei pe Naţiuni, competiţei care va avea loc în Australia şi va începe la 10 ioanuarie. Pe 4 ianuarie, Arabia Saudită va mai disputa o partidă amicală cu Coreea de Sud.