CSU Craiova -FCSB 2-1 în etapa a 12-a din Liga 1. S-a rupt blestemul! VEZI CLASAMENTUL

CSU Craiova a învins, duminică, scor 2-1, pe FCSB, într-un meci disputat în ziua în care a murit Ilie Balaci. Este prima victorie a celor de la CSU Craiova în istoria meciurilor cu FCSB (Steaua).

21 oct. 2018, 19:47

FCSB a deschis scorul prin autogolul lui Kelic, dar CSU Craiova a revenit spectaculos în repriza a doua prin reuşitele lui Koljic şi Fedele. Koljic a ratat şi un penalty, la 2-1. FCSB a terminat în 10, după eliminarea lui Jr. Morais.

CSU CRAIOVA – FCSB 2-1 LIVE TEXT

90+6′ – FINAL CSU CRAIOVA – FCSB 2-1

88′ – Koljic ratează un penalty după o fază la care Jr. Morais a fost eliminat pentru henţ în careu!

72′ – GOL FEDELE! Elveţianul a marcat cu un şut la colţ de la 20 de metri! CSU CRAIOVA – FCSB 2-1!

71′ – Fl. Coman îşi încearcă şi el norocul

60′ – Fedele trage peste poartă

50′ – GOL KOLJIC! Atacantul oltenilor a marcat din poziţie singur cu Bălgrădean, după o pasă sueprbă a lui Bărbuţ! CSU CRAIOVA – FCSB 1-1!

46′ – a început repriza a doua a meciului CRAIOVA – FCSB

45′ – pauză: CRAIOVA – FCSB 0-1

40′ – meciul este întrerupt pentru accidentarea lui Bălgrădean, care a fost lovit de un obiect aruncat din peluză

37′ – ocazie imensă ratată de Gnohere

36′ – Mitriţă trage din lovitură liberă, dar Bălgrădean prinde

24′ – Mateiu trage pe lângă poartă

15′ – Man este accidentat şi meciul CSU CRAIOVA – FCSB  este întrerupt timp de două minute

8′ – fanii, care au umplut în totalitate arena din Craiova, au aplaudat şi au aruncat flori pe teren. „Ilie Balaci, de la 8 la infinit”, a fost mesajul afişat de un banner.

8′ – AUTOGOL KELIC! Ghinion pentru jucătorul oltenilor: Pigliacelli a respins chiar în piciorul său mingea trimisă de Fl. Coman! CSU CRAIOVA – FCSB 0-1! S-a marcat chiar în minutul în care fanii l-au omagiat pe Ilie Balaci!

2′ – Man are prima ocazie, dar şutul său din careu se duce peste poartă

1′ – a început meciul Craiova – FCSB. Înainte de start s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci. Emoţie în tribune: fanii au aprins luminile la telefoanele mobile, apoi au aplaudat şi au scandal numele fostei legende a Băniei

CSU CRAIOVA: Pigliacelli – Donkor, Kelic, Martic – Bărbuț (65 Colli), Fedele, Mateiu, Bancu – Mihăilă (85 Burlacu), Koljic, Mitriță (90+2 Tiago Ferreira). Antrenor: Mangia.

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, L. Filip, Jr. Morais – Nedelcu, Ov. Popescu (60 Teixeira) – Fl. Coman (76 Rusescu), Fl. Tănase (46 Moruţan), Man – Gnohere. Antrenor: Dică.