CSU Craiova -FCSB 2-1 în etapa a 12-a din Liga 1. S-a rupt blestemul! VEZI CLASAMENTUL

Publicat: Duminică, 21 Octombrie 2018 22:47 // Actualizat: Duminică, 21 Octombrie 2018 22:47 // Sursa: romaniatv.net

CSU Craiova a învins, duminică, scor 2-1, pe FCSB, într-un meci disputat în ziua în care a murit Ilie Balaci. Este prima victorie a celor de la CSU Craiova în istoria meciurilor cu FCSB (Steaua).

FCSB a deschis scorul prin autogolul lui Kelic, dar CSU Craiova a revenit spectaculos în repriza a doua prin reuşitele lui Koljic şi Fedele. Koljic a ratat şi un penalty, la 2-1. FCSB a terminat în 10, după eliminarea lui Jr. Morais.

CSU CRAIOVA - FCSB 2-1 LIVE TEXT

90+6' - FINAL CSU CRAIOVA - FCSB 2-1

88' - Koljic ratează un penalty după o fază la care Jr. Morais a fost eliminat pentru henţ în careu!

72' - GOL FEDELE! Elveţianul a marcat cu un şut la colţ de la 20 de metri! CSU CRAIOVA - FCSB 2-1!

71' - Fl. Coman îşi încearcă şi el norocul

60' - Fedele trage peste poartă

50' - GOL KOLJIC! Atacantul oltenilor a marcat din poziţie singur cu Bălgrădean, după o pasă sueprbă a lui Bărbuţ! CSU CRAIOVA - FCSB 1-1!

46' - a început repriza a doua a meciului CRAIOVA - FCSB

45' - pauză: CRAIOVA - FCSB 0-1

40' - meciul este întrerupt pentru accidentarea lui Bălgrădean, care a fost lovit de un obiect aruncat din peluză

37' - ocazie imensă ratată de Gnohere

36' - Mitriţă trage din lovitură liberă, dar Bălgrădean prinde

24' - Mateiu trage pe lângă poartă

15' - Man este accidentat şi meciul CSU CRAIOVA - FCSB  este întrerupt timp de două minute

8' - fanii, care au umplut în totalitate arena din Craiova, au aplaudat şi au aruncat flori pe teren. "Ilie Balaci, de la 8 la infinit", a fost mesajul afişat de un banner.

8' - AUTOGOL KELIC! Ghinion pentru jucătorul oltenilor: Pigliacelli a respins chiar în piciorul său mingea trimisă de Fl. Coman! CSU CRAIOVA - FCSB 0-1! S-a marcat chiar în minutul în care fanii l-au omagiat pe Ilie Balaci!

2' - Man are prima ocazie, dar şutul său din careu se duce peste poartă

1' - a început meciul Craiova - FCSB. Înainte de start s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci. Emoţie în tribune: fanii au aprins luminile la telefoanele mobile, apoi au aplaudat şi au scandal numele fostei legende a Băniei

CSU CRAIOVA: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Martic - Bărbuț (65 Colli), Fedele, Mateiu, Bancu - Mihăilă (85 Burlacu), Koljic, Mitriță (90+2 Tiago Ferreira). Antrenor: Mangia.

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Planic, L. Filip, Jr. Morais - Nedelcu, Ov. Popescu (60 Teixeira) - Fl. Coman (76 Rusescu), Fl. Tănase (46 Moruţan), Man - Gnohere. Antrenor: Dică.