CSU CRAIOVA – JUVENTUS 3-1 în etapa a 18-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

CSU CRAIOVA - JUVENTUS BUCURESTI LIVE VIDEO ONLINE 2017 DIGI SPORT. LIVE STREAMING DOLCE TELEKOM. CSU Craiova întâlneşte pe noul "Ion Oblemenco" pe Juventus, în etapa a 18-a din Liga 1.

18 nov. 2017, 19:00

CSU Craiova a câștigat meciul de pe teren propriu cu Juventus București, scor 3-1. Oltenii reușesc astfel să profite de pasul greșit al FCSB-ului, care a pierdut cu Poli Iași, scor 0-1.

Mitriță a marcat primul gol de pe noul stadion, în minutul 39, când a fost servit de Mihai Roman. Aceiași jucători au rezolvat și golul cu numărul 2, marcat în minutul 45+2. Gustavo (63) a făcut 3-0 pentru CS U Craiova, iar pentru Juventus București a înscris Cătălin Țâră. CS U Craiova rămâne pe locul 3, cu 36 de puncte, în timp ce Juventus e ultima, cu doar 9 puncte.

CSU CRAIOVA – JUVENTUS 3-1 (2-0)

MIN. 80: GOL JUVENTUS A marcat ŢÎRĂ! CSU CRAIOVA – JUVENTUS 3-1! VIDEO AICI

MIN. 63: GOL CSU CRAIOVA! A marcat GUSTAVO! CSU CRAIOVA – JUVENTUS 3-0! VIDEO AICI

MIN. 45+2: GOL CSU CRAIOVA! A marcat MITRIŢĂ! CSU CRAIOVA – JUVENTUS 2-0! VIDEO AICI

MIN. 39: GOL CSU CRAIOVA! A marcat MITRIŢĂ! CSU CRAIOVA – JUVENTUS 1-0! VIDEO AICI

CSU Craiova: Calancea – Datkovic, Ferreira, Briceag – Martic, Screciu, Mateiu (74 R. Popa), Bancu – Băluţă (78 Dimitrov), Roman, Mitriţă (62 Gustavo).

Juventus Bucuresti: Drăghia – Călinţaru (46 Al. Zaharia), Morariu, Dima, Carabela – Bărbulescu, Mihăescu – Sesar, Băjenaru (56 Ţîră), Dzalamidze (67 C. Petre) – Măzărache.