Cupa României. CSU Craiova, calificare DRAMATICĂ în „sferturi” cu CS Afumaţi. CSM Poli Iaşi a trecut lejer de Unirea Slobozia VIDEO

CUPA ROMÂNIEI. CSM Poli Iaşi şi CSU Craiova sunt primele echipe calificate în sferturile de finală. CSM Poli Iaşi a trecut lejer de Unirea Slobozia, 2-0, în timp ce oltenii au tremurat serios la Ploieşti în meciul cu CS Afumaţi.

28 nov. 2017, 18:36

CS Afumați a fost aproape să furnizeze surpriza, a condus cu 1-0, însă oltenii au trimis meciul în prelungiri, salvați de golul lui Gustavo din minutul 66. Lucrurile s-au complicat din nou pentru olteni, care s-au văzut conduși încă din startul primei reprize de prelungiri. Soarta meciului a fost tranșată însă de Băluță, care a reușit o „dublă” de senzație în minutele 101 și 105.

CS Afumați – CS U Craiova 2-3 (1-0, 1-1)