Dan Petrescu, după un nou eşec cu Kuban Krasnodar, a ajuns la un punct de zona retrogradării

Kuban Krasnodar, echipa pregătită de Dan Petrescu în Liga a II-a din Rusia, a fost învinsă pe teren propriu de Shinnik Yaroslavl, scor 1-0, în etapa a 13-a.

18 sept. 2016, 10:05

Probleme mari pentru Dan Petrescu în Rusia, după o nouă înfrângere cu Kuban. Singurul gol al meciului a fost marcat de Dzakhov, în minutul 14.

Kuban a rămas cu un om mai puțin pe teren din minutul 56, când Bendz a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Antrenorul Dan Petrescu, suspendat pentru acest meci, nu a luat loc pe banca celor de la Kuban. După 13 etape din Liga a II-a din Rusia, Kuban a adunat 13 puncte, cu două victorii și șapte egaluri.