DINAMO – CFR CLUJ 0-2 în etapa a 18-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

CFR Cluj a învins, duminică, pe Dinamo în decplasare, scor 2-0, și a urcat pe primul loc în Liga 1. Omrani şi Culio au marcat golurile echipei lui Dan Petrescu.

19 nov. 2017, 20:40

Dinamo n-a avut prea mari șanse fără St. Filip, Costache și Mahlangu, accidentați, deși prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0. Imediat după pauză, ardelenii au profitat de o eroare mare în defensiva lui Dinamo, iar Omrani a înscris din fața porții după o pasă a lui Deac. În minutul 55, CFR a stabilit scorul final dintr-o lovitură de pedeapsă obținută de Deac, după un fault al lui Oliva. Culio a marcat fără probleme și i-a făcut pe suporterii lui Dinamo să scandeze ironic la adresa propriilor jucători: „Ole, ole! Ole, ola! Salutați campioana!” și „Campionii! Campionii!”.

CFR Cluj e lider în Liga 1, cu 40 de puncte, la două lungimi peste FCSB. Dinamo e pe 7, cu 24 de puncte, la 4 în spatele primei poziții care asigură prezența în play-off.

DINAMO – CFR CLUJ 0-2 (0-0)

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Oliva – Anton, Nascimento – Corbu (Hanca 53), Rivaldinho (Nemec 46), Salomao – Bokila (I. Şerban 69).

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Hoban, Culio – Deac, Nistor (Păun 46), Djokovic (Nouvier 89) – Omrani (Balde 83).

MIN. 57: A marcat CULIO din penalty VIDEO AICI

MIN. 49: A marcat OMRANI VIDEO AICI