Dinamo a pierdut dramatic la Iaşi, în prelungiri. Rezultatele etapei a 6-a şi clasamentul

CSM Poli Iași a învins-o pe Dinamo București cu scorul de 2-1, duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a șasea a Ligii I de fotbal.

13 aug. 2017, 19:25

Dinamo a deschis scorul prin slovacul Adam Nemec (9), dar ieșenii au reușit să întoarcă scorul pe finalul partidei, când au punctat, în premieră în Liga I, ugandezul Luwagga William Kizito (80) și brazilianul Jo Santos (90+4), ultimul după o eroare mare a lui Sergiu Hanca.

Ambele formații au terminat partida în inferioritate, după ce Ionuț Nedelcearu (Dinamo, 74) și Kamer Qaka (Poli Iași, 85) au fost eliminați.

Ieșenii au mai avut ocazii de gol prin Andrei Cristea (12, 75), prin debutantul Jo Santos (68, 75) și Narcis Bădic (82), iar Dinamo a irosit oportunități prin Paul Anton (27) și Juan Albin (29).

Dinamo este la a doua înfrângere consecutivă (0-1 cu CFR Cluj, 1-2 cu CSM Poli Iași), ambele în deplasare.

Poli Iași nu a pierdut în ultimele două runde, cu FCSB (1-1) și Dinamo.