DINAMO – STEAUA. Cristi Tănase a ucis-o pe Dinamo şi spune: Am lăsat-o mai moale după pauză

DINAMO - STEAUA s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar roş-albaştrii s-au calificat în finală, cu scorul general de 6-3. Marcatorul Stelei, Cristi Tănase a declarat că roş-albaştrii trebuie să mai aştepte pănă să bea din cupele de şampanie, deoarece Steaua nu a câştigat niciun trofeu.

17 apr. 2014, 19:54

Steaua a eliminat-o pe Dinamo cu scorul general de 6-3 şi s-a calificat în finala Cupei României.

Citeşte şi DINAMO – STEAUA 1-1. Neînvinsă în dubla cu DINAMO, STEAUA merge în FINALA Cupei României

Marcatorul Stelei în returul de joi seara a fost Cristi Tănase, care a declarat după meci, la Sport.ro: „Nu ne-am pregătit tricourile de campioni deoarece nu am cîştigat nimic în această seară. Mai avem de tras pînă o să cîştigăm eventul. După pauză am lăsat-o mai  moale pentru că eram deja calificaţi în finală.

Dinamo nu avea cum să mai întoarcă meciul chiar dacă a reuşit să ne egaleze„.

Citeşte şi LAURENŢIU REGHECAMPF, dedicaţie specială pentru Gigi Becali şi Mihai Stoica