DINAMO – STEAUA 1-3 în etapa a 30-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

DINAMO STEAUA 1-3. Steaua s-a impus, duminică, 3-1 în derby-ul cu Dinamo de pe Arena Naţională şi s-a apropiat la două puncte de liderul ASA Tg. Mureş, cu patru etape înainte de finalul campionatului.

03 mai 2015, 20:50

DINAMO – STEAUA 1-3 LIVE VIDEO AICI.

End Time – final de meci, DINAMO – STEAUA 1-3!

90′ – Goal GOL STEAUA! A marcat PREPELIŢĂ. DINAMO – STEAUA 1-3!

87′ – Goal GOL DINAMO! A marcat ELHAMED. DINAMO – STEAUA 1-2!

82′Substitution schimbare la Steaua. Iese Breeveld, intră Filip

78′Substitution schimbare la Steaua. Iese Stanciu, intră Iancu

75′Substitution schimbare la Dinamo. Iese Matei, intră Rotariu

74′Substitution schimbare la Steaua. Iese Ad. Popa, intră Ţucudean

70′Substitution schimbare la Dinamo. Iese Cristescu, intră Bilinski

67′ – Goal GOL STEAUA ! A marcat STANCIU, golazo, cu o execuţie senzaţională la vinclu. DINAMO – STEAUA 0-2!

65′ – Goal GOL STEAUA ! A marcat STANCIU, din penalty, după ce tot el fusese faultat de Bărboianu. DINAMO – STEAUA 0-1!

61′Substitution schimbare la Dinamo. Iese Val. Lazăr, intră Elhamed

53′Yellow Card cartonaş galben pentru Breeveld

50′ – meciul s-a reluat după 15 minute

50‘ – Cristi Balaj trimite echipele la vestiare

49′ – Ploaie de torte spre poarta in care se afla Arlauskis

Start Time – a început repriza a doua

End Time – finalul primei reprize. La pauză, DINAMO – STEAUA 0-0

45′Yellow Card cartonaş galben pentru Nedelcearu

45′Yellow Card cartonaş galben pentru Arlauskis

41′ – Prepeliţă reia cu capul imprecis la centrarea lui Guilherme

36′ – Tănase trage pe lângă poarta lui T. Marc

23‘ – Nedelcearu respinge în ultimul moment din faţa lui Stanciu

7′ – Matei execută o lovitură liberă de la 25 de metri peste poarta lui Arlauskis

Start Time A început meciul DINAMO – STEAUA

Dinamo: T. Marc – Bărboianu, A. Marc, Bunoza, Filip – Nedelcearu – Matei (Rotariu ’90+3), Cristescu (Bilinski ’83), Alexe, Lazăr (Elhamed ’75) – M. Niculae. Antrenor: Flavius Stoican.

Steaua: Arlauskis – Râpă, Varela, Toşca, Guilherme – Prepeliţă, Breeveld (Filip ’90+13) – Ad. Popa (Ţucudean ’86), Stanciu (Iancu ’90+7), Tănase – Chipciu. Antrenor: Constantin Gâlcă.

Cartonaşe galbene: Matei ’42, Nedelcearu ’45+2, Bunoza ’90+21 / Arlauskis ’45+2, Breeveld ’69, Ad. Popa ’86.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă cu Cristian Balaj la centru, ajutat la cele două linii de Valentin Avram şi Alexandru Cerei. Arbitri adiţionali au fost Cătălin Popa şi Adrian Cojocaru, iar rezervă Daniel Mitruţi.

Partida a început cu aproximativ cinci minute întârziere, din cauza torţelor, petardelor şi fumigenelor aruncate de fanii dinamovişti de la PCH. Startul reprizei secunde a fost de asemenea întârziat aproape un minut, după ce a fost aruncată o torţă în zona porţii apărate de Giedrius Arlauskis. După câteva secunde de joc, meciul a fost întrerupt din cauza torţelor aruncate de fanii dinamovişti în zona porţii lui Arlauskis şi după ce un obiect l-a lovit pe portarul Stelei. Cristian Balaj a trimis cele două echipe la vestiare. Jocul s-a reluat după aproximativ 18 minute.

La meciul de pe Arena Naţională au asistat 25.863 de spectatori.