Dramă INCREDIBILĂ pentru Ioan Andone în Arabia Saudită

Ioan Andone a crezut că va da lovitura în Arabia Saudită atunci când a semnat cu Al-Ittifaq. Din păcate pentru antrenorul român, totul s-a transformat într-o dramă incredibilă.

07 apr. 2014, 11:59

Ioan Andone a retrogradat cu echipa sa, Al-Ittifaq, în liga a doua din Arabia Saudită la capătul unui meci nebun, decis de un autogol în minutul 90+4.

Andone a preluat echipa acum cinci etape, obiectivul fiind evitarea retrogradării. În ultima etapă a campionatului, Al-Ittifaq Dammamavea nevoie de un egal în deplasarea de la Al-Ahli Jeddah, acolo unde evoluează Eric, fosta vedetă a Pandurilor.

Al-Ittifaq a deschis scorul în minutul 12, apoi Al-Ahli a egalat în minutul 17. La 1-1, elevii lui Andone erau salvaţi de la retrogradare. În minutul 90+4, unul dintre jucătorii lui Andone a înscris în proprie poartă, trimiţând-o pe Al-Ittifaq în liga secundă, pentru prima dată în istoria clubului.