Dunărea Călăraşi – CFR Cluj 0-0 în etapa a 2-a din Liga 1. Campioana rămâne fără victorie

Dunărea Călăraşi şi CFR Cluj au remizat, sâmbătă, într-un meci contând pentru etapa a 2-a din Liga 1.

28 iul. 2018, 17:01

CFR Cluj s-a chinuit teribil cu nou promovata Dunărea Călărași pe un teren greu, plin cu apă. Gazdele au avut prima ocazie, în minutul 5. Kouakou a primit în 6 metri de la Kanda, însă a dat pe lângă minge dintr-o poziție excelentă. Replica a venit 4 minute mai târziu, când Deac a trimis periculos dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri. Mingea s-a dus puțin pe lângă poartă. CFR putea deschide scorul în minutul 40, însă Omrani a reluat în bară dintr-o poziție excelentă în mijlocul careului. A doua parte Dunărea s-a retras mult în propria jumătate, iar CFR a controlat jocul. Omrani (63) și Țucudean (74) l-au pus la încercare pe Straton, care a avut două parade incredibile și a păstrat intactă poarta echipei sale pentru al doilea meci consecutiv.

Dunărea Călăraşi – CFR Cluj 0-0

Dunărea Călărași: Straton – Gligorov, Șandru, Dobrosavlevici, Ispas – Monroy, Pușcaș (78 Cucu) – Kouakou (70 Honciu), Kanda, G. Simion (59 Drăghiceanu) – Val. Alexandru. Antrenor: Dan Alexa.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Al. Ioniță (61 Al. Păun), Culio, Djokovic – Deac (79 Mailat), Țucudean, Omrani. Antrenor: Antonio Conceicao.