EUROPA LEAGUE. Seară neagră pentru români. Rezultate şi clasamente

EUROPA LEAGUE. Seară nefastă pentru români: niciunul nu a obținut victoria în etapa a 4-a din Europa League.

09 nov. 2018, 05:53

EUROPA LEAGUE. Etapa a 4-a din grupele Europa League a adus deja primele echipe calificate matematic în faza 16-imilor de finală: Chelsea, Eintracht Frankfurt, Dinamo Zagreb, Leverkusen, Zurich, Salzburg, Arsenal și Lazio.

EUROPA LEAGUE. Răzvan Marin a fost cel mai aproape de victorie. Standard a condus pe terenul celor de la Krasnodar, dar a cedat, scor 1-2, în ultimul sfert de oră. Răzvan Lucescu și Alin Toșca și-au micșorat dramatic șansele de calificare după înfrângerea cu Vidi, scor 0-1.  Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au fost titulari în egalul lui Ludogoreț, 0-0, contra ciprioților de la AEK Larnaca. Alexandru Băluță a fost introdus în minutul 79 al egalului alb dintre Slavia Praga și FC Copenhaga.

EUROPA LEAGUE. Rezultate și clasamente

Grupa A

Leverkusen – Zurich 1-0

Ludogoreț – AEK Larnaca 0-0

Clasament: 1. Leverkusen 9p, 2. Zurich 9p, 3. Ludogoreț 2p, 4. Larnaca 2p.

Grupa B

Rosenborg – Salzburg 2-5

Celtic – Leipzig 2-1

Clasament: 1. Salzburg 12p, 2. Leipzig 6p, 3. Celtic 6p, 4. Rosenborg 0p.

Dinamo Zagreb – Spartak Trnava 3-1

Clasament: 1. Dinamo Zagreb 12p, 2. Fenerbahce 7p, 3. Spartak Trnava 3p, 4. Anderlecht 1p.

Grupa E

Vorskla – Qarabag 0-1

Clasament: 1. Arsenal 10p, 2. Sporting 7p, 3. Vorskla Poltava 3p, 4. Qarabag 3p.

Grupa F

Betis – AC Milan 1-1

Olympiakos – Dudelange 5-1

Clasament: 1. Betis 8p, 2. AC Milan 7p, 3. Olympiakos 7p, 4. Dudelange 0p.

Grupa G

Rapid Viena – Villarreal 0-0

Spartak Moscova – Rangers 4-3

Clasament: 1. Villareal 6p, 2. Rangers 5p, 3. Spartak Moscova 5p, 4. Rapid Viena 3p.