FC BRASOV – ASA TARGU MURES, scor 2-1 în etapa a 5-a

FC BRASOV - ASA TARGU MURES LIVE VIDEO LOOK TV. FC Braşov - ASA Târgu Mureş, LIVE VIDEO de la ora 18:30, a fost primul meci din etapa a cincea din Liga I. Meciul FC BRASOV - ASA TARGU MURES a fost LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net şi s-a încheiat cu scorul de 2-1.

22 aug. 2014, 13:04

FC BRASOV – ASA TARGU MURES LIVE VIDEO LOOK TV. FC Braşov avea doar două puncte după patru etape, după meciurile cu Petrolul (0-1), Astra (0-5), Oţelul (1-1) şi U Cluj (1-1), dar a reuşit să se impună în faţa nou promovatei ASA Târgu Mureş, cu scorul de 2-1.

Oaspeţii au deschis scorul după numai 4 minute, prin Bumba, dar gazdele au egalat în minutul 39 prin Grigorie. Golul victoriei celor de la FC Braşov a venit în minutul 77 şi a fost marcat de Constantinescu.

Rezultatul de vineri este prima victorie pentru FC Braşov în actualul sezon al Ligii I, iar ASA Târgu Mureş şi-a trecut în cont prima înfrângere.