FCSB – VIITORUL 2-0 în etapa a 19-a din LIGA 1. Hagi, învins de foştii elevi! Vezi CLASAMENTUL

FCSB s-a impus, luni, în meciul din etapa a 19-a cu Viitorul, scor 2-0, la Pitești.

10 dec. 2018, 17:45

FCSB şi Viitorul au jucat în sfârșit meciul care trebuia să se dispute duminică, însă a fost amânat din cauza ceții dense. FCSB a obținut un penalty în minutul 39, când Ghiță l-a faultat în careu pe Coman. Tănase și-a asumat răspunderea executării loviturii de departajare, însă a tras slab și portarul a respins în față de unde fostul căpitan al Stelei a înscris. Cu 14 minute înainte de finalul partidei, o minge a ajuns la Filip de unde acesta a preluat-o și a trimis-o direct în vinclul porții lui Cojocaru, stabilind scorul final, 2-0.

FCSB – VIITORUL 2-0 (1-0)

Fl. Tănase 39, L. Filip 74

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălașa, Jr. Morais – Nedelcu (46 M. Roman), L. Filip – D. Man (83 Jakolis), Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere (65 Rusescu). Antrenor: Dică.

VIITORUL: Cojocaru – Boboc )77 A. Ciobani), Mladen, Ghiță, De Nooijer – Vl. Achim, Vînă, Artean – Voduț (71 Houri), Drăguș (46 Iacob), I. Hagi. Antrenor: Hagi.