FLAVIUS STOICAN, declaraţia care îi va ÎNFURIA pe toţi dinamoviştii. Vezi ce spune după eliminare

DINAMO - STEAUA, a doua semifinală de Cupa României, jucată joi seara, pe Arena Naţională, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Roş-albaştrii se califică în finală, cu scorul general de 6-3.

17 apr. 2014, 20:06

„Din punctul meu de vedere rezultatul este echitabil. Steaua a meritat accederea în finala competiţiei, după această dublă.

Citeşte şi Cornel Dinu, atac dur: „Alegerile lui Stoican sunt de basm, e de neconceput aşa ceva!”

Jucătorii mei au dat dovadă de caracter, au luptat până în ultimul minut şi chiar puteau întoarce rezultatul. Vreau să mărefer şi la această extraordinară galerie, sper ca să ajungem să ne ridicăm la nivelul lor.

Steaua este o echipă foarte bună. Şi totuşi, fără acele şapte minute din partida tur, când am primit trei goluri, am fost în mare parte din timp egalii săi.

Citeşte şi LAURENŢIU REGHECAMPF, dedicaţie specială pentru Gigi Becali şi Mihai Stoica

Dacă rămânem în acelaşi nucleu pe viitor cred că vom creşte şi noi de la zi la zi. Mi-aş dori ca de la anul să ne batem acolo, în faţă”, a declarat Flavius Stoican după meci, la televiziunea Sport.ro.

Citeşte şi DINAMO – STEAUA. Cristi Tănase a ucis-o pe Dinamo şi spune: Am lăsat-o mai moale după pauză