Florin Andone a marcat primul său gol în Premier League. Atacantul a fost în premieră titular pentru Brighton VIDEO

Fotbalistul echipei Brighton, Florin Andone, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Huddersfield Town, în etapa a 14-a a campionatului Angliei.

01 dec. 2018, 17:47

Florion Andone a marcat în minutul 69. Acesta este primul gol al românului pentru Brighton. Gazdele au deschis scorul prin Zanka, în minutul 1. În minutul 32, Huddersfield a rămas în inferioritate numerică, Mounie fiind eliminat. Primul gol al oaspeţilor a fost înscris de Duffy, în minutul 45+4.

Florin Andone a fost în premieră titular pentru Brighton şi a jucat până în minutul 79.

Tot sâmbătă, Manchester City, liderul campionatului englez, a învins pe teren propriu, scor 3-1, echipa Bournemouth, astfel că rămâne fără înfrângere în acest sezon (12 victorii, două remize).

Au marcat Bernardo Silva ’16, Sterling ’57 şi Gundogan pentru gazde, respectiv Wilson ’44.

Alte rezultate din Premier League:

Leicester City – Watford 2-0

Crystal Palace – Burnley 2-0

Newcastle United – West Ham 0-3

Partida Southampton – Manchester United are loc tot sâmbătă, iar meciurile Chelsea – Fulham, Arsenal – Tottenham şi Liverpool – Everton se vor disputa duminică.