Florin Andone, gol şi pasă de gol pentru Deportivo în meciul cu Real Madrid, scor 2-6

Atacantul Florin Andone a marcat un gol şi a dat o pasă de gol pentru Deportivo La Coruna în meciul cu Real Madrid, pierdut, miercuri, pe teren propriu, scor 2-6, în etapa a XXXIV-a a camponatului spaniol.

27 apr. 2017, 03:31

Florin Andone, care a fost integralist, a marcat în minutul 35. Pentru Deportivo a mai punctat Joselu, în minutul 84, din pasa lui Florin Andone.

Golurile Realului au fost marcate de Morata (1), James Rodriguez (14, 66), Lucas (44), Isco (77) şi Casemiro (87).

În alt meci, FC Barcelona a surclasat ”lanterna roșie” Osasuna (virtual retrogradată) cu scorul de 7-1, cu patru goluri marcate în decurs de 11 minute (57-67). Pentru catalani au înscris Lionel Messi (12, 61), André Gomes (31, 57), Paco Alcacer (64, 86), Javier Mascherano (67 — penalty), respectiv Roberto Torres (48).

Rezultate:

Miercuri
Deportivo La Coruna — Real Madrid 2-6
Au marcat: Florin Andone 34, Joselu 83, respectiv Alvaro Morata 1, James Rodriguez 14, 67, Lucas Vazquez 43, Isco 77, Casemiro 87.

Valencia — Real Sociedad 2-3
Au marcat: Nani 68 — penalty, Simone Zaza 72, respectiv Diego Alves 1 (autogol), Willian Jose 30 — penalty, Mikel Oiarzabal 65.

Leganes — Las Palmas 3-0
Au marcat: Luciano 55, 61 — penalty, Miguel Angel Guerrero 59.

Barcelona — Osasuna 7-1
Au marcat: Lionel Messi 12, 61, Andre Gomes 31, 57, Paco Alcacer 64, 86, Javier Mascherano 67 — penalty, respectiv Roberto Torres 48.

Marți
Atletico Madrid — Villarreal 0-1
A marcat: Roberto Soriano 82.

Granada CF — Malaga 0-2
A marcat: Sandro Ramirez 47, 90+2.

Sporting Gijon — Espanyol 1-1
Au marcat: Victor 39, respectiv Gerard 55.

Joi vor avea loc partidele Alaves — Eibar, Sevilla — Celta Vigo și Athletic Club Bilbao — Real Betis Sevilla.

În clasament, pe primul loc se află FC Barcelona, cu 78 puncte, urmată de Real Madrid, 78 puncte (33 jocuri), Atletico Madrid, 68 puncte, Sevilla, 65 puncte, Villarreal, 60 puncte, Real Sociedad, 58 puncte, etc. Deportivo La Coruna ocupă locul 16, cu 31 puncte, șapte mai multe decât prima echipă aflată sub linia retrogradării.

Meciurile Deportivo Alaves – Eibar, FC Sevilla – Celta Vigo şi Athletic Bilbao – Betis Sevilla vor avea loc joi.