GIGI BECALI: „Calificarea se joacă la Bucureşti, mi-e teamă”

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul cu Sporting Lisabona, disputat, marţi, în deplasare, în turul play-off-ului Ligii Campionilor. Steliştii au evoluat cu un jucător mai puţin după eliminarea lui Mihai Pintilii, din minutul 80.

15 aug. 2017, 20:42

FCSB a remizat cu Sporting, scor 0-0, în turul play-off-ului Ligii Campionilor. Gigi Becali a declarat după meci că echipa sa are şanse mari de calificare în grupele Ligii Campionilor. „Nu am văzut o echipă aşa periculoasă la Sporting, nuau avut mari ocazii, avem şanse de calificare, deşi sunt mai buni ca noi. Sporting nu e o echipă de netrecut!”.

Patronul FCSB, Gigi Becali, a declarat, marţi seară, că este mulţumit de remiza echipei cu Sporting Lisabona, scor 0-0, din turul play-off-ului Ligii Campionilor, dar a apreciat că se teme că portughezii vor marca în returul de la Bucureşti.

„Sunt mulţumit de joc, de rezultat, dar nu de ghinion, ocaziile le-am avut noi. Mi-e teamă o echipă ca Sporting va marca gol la Bucureşti..numai dacă ne ajută Dumnezeu să nu primim gol, că atunci trebuie să dăm două, ei nu sunt de nebătut, cred că o putem învinge la Bucureşti, având publicul de partea noastră. L-am pierdut pe Pintilii, dar vine Budescu, vom avea mai multă calitate. Bucuria e că am păstrat şansele de calificare, ne calificăm acasă. Cu puţin noroc, avem şansă de a merge în grupe. E posibil să fie o cu totul altă echipă schimbată la Bucureşti, dar nu i-am văzut foarte, foarte periculoşi. Nu sunt de netrecut, nu sunt Barcelona, Real Madrid sau City, să zici că nu-i poţi bate. Au fost ocazii clare, la Alibec şi Enache, nu se supăra nimeni dacă era 2-0. Mai vin şi forţe într-o săptămână. Mai e Golofca, capătă şi el încredere, cred că era şi obosit”, a declarat Becali la Digisport.