Hagi a făcut show cu Grecia. Vezi acţiunile fenomenale cu care i-a ameţit pe eleni VIDEO

La Salonic s-a disputat meciul de fotbal dintre selecţionatele România 1994 şi Grecia 2004. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, dar Gheorghe Hagi a făcut spectacol pe terenul de joc.

17 dec. 2013, 10:20

La aproape o lună de la barajul de calificare la CM 2014, selecţionatele României şi Greciei s-au întâlnit din nou, de această dată într-o formulă nou. Generaţia de Aur România 1994 a jucat la Salonic împotriva echipei Greciei care a câştigat în 2004 Campionatul European.

N-au lipsit Hagi, Gică Popescu, Dan Petrescu, Sabău sau Răducioiu, dar nici Zagorakis, Charisteas sau portarul Nikopolidis. Scorul final a fost 1-1, elenii deschizând scorul în minutul 40, pentru tricolori egalând Florin Bratu, în minutul 88.

Vedeta partidei a fost însă Gică Hagi, care deşi are 48 de ani a reuşit câteva faze excepţionale.