Incidente la handbal, în semifinalele Ligii Naţionale. Jandarmii au intervenit cu gaze lacrimogene la Constanţa

Meciul dintre HC Dobrogea Sud și CS Dinamo București a fost întrerupt în minutul 58 și 30 de secunde, la scorul de 26-24, miercuri seara, la Sala Sporturilor din Constanța. Partida conta pentru manşa a doua a semifinalelor Ligii Naționale, din cauza incidentelor provocate de suporteri, care au determinat intervenția jandarmilor.

26 apr. 2017, 19:30

Jandarmii au făcut uz de gaze lacrimogene în Sala Sporturilor împotriva fanilor dinamoviști, astfel că atmosfera a devenit irespirabilă și arbitrii au decis să trimită cele două echipe la vestiare. Meciul a fost reluat după aproximativ zece minute. Se pare că un suporter dinamovist a fost transportat la spital. Scorul final al întâlnirii a fost 27-25 pentrz HC Dobrogea Sud.

Dinamo, campioana en titre, a câștigat primul meci cu scorul de 27-19. Semifinalele se joacă după sistemul cel mai bun din trei meciuri.