Javier Mascherano, primul gol pentru Barcelona, după şapte ani. Catalanii au surclasat-o cu 7-1 pe Osasuna

FC Barcelona a învins Osasuna Pamplona, scor 7-1, într-un meci din etapa a 34-a a campionatului spaniol. Messi, Gomez şi Alcacer au marcat de câte două ori, iar Javier Mascherano a reuşit primul său gol pentru formaţia catalană, la care s-a transferat în urmă cu şapte ani.

26 apr. 2017, 20:10

Lionel Messi a marcat în minutele 12 şi 61, Andre Gomes a punctat în minutele 30 şi 57, iar Francisco Alcacer în minutele 64 şi 86.

Javier Mascherano a marcat din penalti în minutul 67, el reuşind primul gol la FC Barcelona după 319 meciuri. Amuzaţi şi încântaţi totodată, jurnaliştii spanioli notează că acesta

Pentru Osasuna a punctat Roberto Torres în minutul 48.