Keşeru a marcat în derby-ul Bulgariei. De golul său a profitat echipa lui Reghe VIDEO

Claudiu Keşeru a marcat golul echipei Ludogoreț Razgrad, care a terminat la egalitate, 1-1, cu Levski Sofia, duminică, în deplasare, într-o partidă din etapa a 12-a a campionatului de fotbal al Bulgariei.

19 oct. 2015, 06:17

Levski Sofia a deschis scorul prin fundașul Jivko Milanov (fost la FC Vaslui), în min. 39, dar campioana Ludogoreţ Razgrad a egalat după pauză, prin Keșeru (60), din lovitură liberă.  Toți cei trei români au fost titulari la Ludogoreț, Cosmin Moți și Keșeru au bifat toate minutele, iar Andrei Prepeliță a fost schimbat în minutul 58.

De acest egal a profitat Litex Loveci, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, victorioasă cu 2-0 la Montana.

În clasament, Litex este lider, cu 22 puncte, urmată de Levski, tot 22 p, Ludogoreț, 21 p, Cerno More Varna, 18 p, Beroe Stara Zagora, 17 p (11 j), etc.

Claudiu Keșeru este golgheterul la zi al campionatului de la sud de Dunăre, cu 6 reușite, urmat de Martin Kamburov (Lokomotiv Plovdiv) și Danilo Moreno (Litex), câte 5 goluri fiecare, etc.