LIGA 1, primul egal al sezonului. Dan Petrescu n-a reuşit să câştige cu CFR Cluj, la Botoşani

Prima etapă a Ligii 1 s-a încheiat luni seara, la Botoşani, cu meciul în care echipa din localitate a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1.

17 iul. 2017, 20:03

Unul dintre cele mai aşteptate meciuri ale primei etape a fost FC Botoşani-CFR Cluj, prin prisma transferurilor realizate de gruparea din Gruia, de la antrenorul Dan petrescu şi continuând cu jucători precum Ovidiu Hoban sau Luchin. Hoban a şi marcat, deschizând scorul în minutul 10, însă CFR-ul nu a reuşit să câştige.

Andrei Burcă a egalat pentru Botoşani în minutul 31, iar 1-1 a fost atât rezultatul pauzei, cât şi cel final. Clujenii au avut un jucător eliminat din minutul 72, Omrani.

0-1: Hoban a deschis scorul cu un şut din interiorul careului din pasa lui Omrani

1-1: Burcă a egalat cu o lovitură de cap în urma unui corner

FC Botoşani: Cobrea – Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat – Bordeianu, Cucu – Buş, Moruţan (Fulop ’73), Golofca (Serediuc ’84) – Popa (Ciacherri ’84). Antrenor: Costel Enache

CFR Cluj: Vâtcă – Manea, Luchin, Vinicius, Camora- Păun (Nouvier ’46), Culio, Hoban, Deac (Marius Coman ’76) – Bokila (Nistor ’62), Omrani. Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Unguruşan ’78, Cucu ’90+1 / Deac ’13, Omrani ’53, ’72, Culio ’86

Cartonaş roşu: Omrani ’72.