Liga Campionilor, Cristiano Ronaldo a marcat în fiecare meci din grupe. E singurul jucător din istorie care a reuşit aşa ceva VIDEO

Fotbalistul echipei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a înscris, miercuri, un gol în meciul cu Borussia Dortmund şi a stabilit un record, devenind primul jucător care marchează în toate cele şase etape ale grupelor Ligii Campionilor.

06 dec. 2017, 21:08

Cristiano Ronaldo a reuşit o execuţie de manual în minutul 12, la faza din care a făcut 2-0 în partida Real Madrid – Borussia Dortmund. Portughezul a tras de la 20 de metri, de pe loc, direct spre vinclul de la colţul lung. A fost golul cu numărul 9 pentru Ronaldo, în acest sezon al Ligii Campionilor. Scorul fusese deschis în minutul 8, de Borja Mayoral.

Cu golul marcat în minutul 12, Ronaldo a devenit primul jucător din istoria Ligii Campionilor care înscrie în fiecare etapă din grupele Ligii Campionilor.