LIGA I. Concordia – Ceahlăul 0-1 în etapa a 23-a. VEZI CLASAMENTUL

LIGA I. Concordia Chiajna a pierdut, luni, pe teren propriu, scor 0-1 cu Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii I.

23 mart. 2015, 18:38

LIGA I. Golul a fost marcat de Rodrigues, în minutul 17, cu o lovitură cu capul din cinci metri, după o centrare a lui Popadiuc. Ceahlăul Piatra Neamţ a jucat în inferioritate numerică din minutul 76, când a fost eliminat Gorea pentru un fault la Daniel Florea.

Concordia: Matache – Stan, Maftei, Lovin, Alves, Bucurică (Muşat ’81) – Boldrin, Madeira, Grigorie (Purece ’63) – Serediuc, Dina (Florea ’59). Antrenor: Marius Şumudică.

Ceahlăul: Calancea – Chirieletti (Gheorghiu ’80), Gorea, Wellyson, Kneif – Tăbăcariu, Achim, Ştefănescu – Popadiuc (Chitoşcă ’70), Balint, Rodrigues (Rusu ’80). Antrenor: Ze Maria.