REAL MADRID – PSG 3-1 în prima manşă a optimilor de finală din LIGA CAMPIONILOR Vezi GOLURILE VIDEO

Real Madrid a trecut, miercuri, cu 3-1, de Paris Saint Germain, pe "Santiago Bernabeu", în prima manşă a optimilor de finală din Liga Campionilor.

14 feb. 2018, 21:41

Real Madrid s-a văzut condusă de PSG după reuşita lui Rabiot, din minutul 33, dar a egalat în ultimul minut al primei reprize, prin Ronaldo, din penalty. Din nou Ronaldo, 83, şi Marcelo, 86, ambii din pasele lui Asensio, au stabilit scorul final: 3-1.

âRonaldo a marcat primele două goluri ale Realului şi a ajuns la 11 reuşite în acest sezon de Liga Campionilor, devansându-i cu patru goluri pe Firmino şi Kane.

REAL MADRID – PSG 3-1 (1-1) VIDEO AICI

Ronaldo 45p, 83, Marcelo 86 / Rabiot 33

Real Madrid: Navas – Nacho, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Casemiro – Isco, Benzema, Ronaldo.

PSG: Areola – Dani Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche – Verratti, Lo Celso, Rabiot – Mbappe, Cavani, Neymar.

FINAL: REAL MADRID – PSG 3-1

REAL MADRID PSG min. 86: GOL REAL MADRID! A marcat MARCELO! REAL MADRID – PSG 3-1! VIDEO AICI

REAL MADRID PSG min. 83: GOL REAL MADRID! A marcat RONALDO! REAL MADRID – PSG 2-1! VIDEO AICI

REAL MADRID PSG min. 61: Benzema îşi încearcă şansa, dar nu nimereşte poarta

REAL MADRID PSG min. 49: ocazie mare ratată de Mbappe

A început repriza a doua din REAL MADRID – PSG.

Pauză în meciul REAL MADRID – PSG.

REAL MADRID PSG min. 44: Lo Celso îl faultează în careu pe Kroos. Penalty pentru Real Madrid, va executa Ronaldo

REAL MADRID PSG min. 33: GOL PSG! A marcat RABIOT! REAL MADRID – PSG 0-1! VIDEO AICI

REAL MADRID PSG min. 32: cartonaş galben pentru Isco

REAL MADRID PSG min. 29: cursă fabuloasă a lui Neymar, dar şutul de la 18 metri este slab

REAL MADRID PSG min. 28: Areola îl blochează pe Ronaldo, scăpat singur

REAL MADRID PSG min. 25: cartonaş galben pentru Lo Celso

REAL MADRID PSG min. 14: Neymar primeşte cartonaşul galben

REAL MADRID PSG min. 7: Yuri Berchiche reușește să tragă, dar șutul nu prinde spațiul porții

REAL MADRID PSG min. 5: Kroos aproape de gol. Marquinhos respinge in extremis în corner

REAL MADRID PSG min 3: Ronaldo ratează prima ocazie cu un şut spre colţul lung. Mingea trece alături de poart

A început meciul REAL MADRID – PSG.

În celălalt meci al serii, PORTO – LIVERPOOL 0-5 (Mane ’26 ’53 ’85, Salah ’29, Firmino ’70).