CM 2018. Anglia a câştigat dramatic cu Tunisia. Victorie chinuită, în prelungiri

CM 2018. Anglia a debutat cu victorie la Mondialele din Rusia, deşi a avut un meci mai greu decât era de aşteptat, Tunisia fiind un adversar foarte incomod, care a sâcâit-o până în ultimul minut.

18 iun. 2018, 17:06

Clasament grupa G:

1. Belgia 1 1 0 0 3:0 3
2. Anglia 1 1 0 0 2:1 3
3. Tunisia 1 0 0 1 1:2 0
4. Panama 1 0 0 1 0:3 0

Min. 90+1 GOOOL Anglia! Harry Kane marchează golul izbăvirii pentru selecţionata Albionului! În urma unui corner, Harry Maguire câștigă un duel aerian și mingea ajunge la Harry Kane care înscrie cu capul. 2-1 pentru Anglia, care e şi scorul final!

Min. 85 Destul de slabă repriza a doua, meciul se îndreaptă spre un rezultat de egalitate.

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45 Pauză la Volgograd. Lindgaard a mai ratat o şansă, şutul lui s-a dus în bară!

Min. 35 GOOOL Tunisia, din penalty! Kyle Walker a faultat şi a primit cartonaşul galben, iar Ferjani Sassi l-a învins pe Jordan Pickford şi a egalat scorul de pe tabelă, 1-1! Este primul gol primit din penalty de Anglia la Cupa Mondială în timpul regulamentar, după CM 1998. Atunci i-a înscris argentinianul Gabriel Batistuta.

Min. 24 Încă o oportunitate bună pentru Jesse Lingard, dar şutul acestuia, din interiorul careului, trece pe lângă bara din dreapta.

Min. 12 GOOOL Anglia! Harry Kane este cel care trimite balonul în poartă, după ce goalkeeperul tunisian a respins spectaculos o reluare cu capul. Anglia-Tunisia 1-0!

Min. 3 Ocazie uriaşă a Angliei! Jesse Lingard preia o minge respinsă în centrul careului de 16 metri şi şutează, dar portarul Mouez Hassen are o intervenție fantastică! Mingea iese în corner.

Min. 1 A început partida de la Volgograd.

Echipele de start:

Tunisia: 22 Hassen – 4 Meriah, 2. S. Ben Youssef, 11 Bronn, 12 Maaloul – 17 Skhiri, 9 Badri, 13 Sassi – 8 F. Ben Youssef, 10 Khazri, 23 Sliti. Antrenor: Nabil Maaloul.

Anglia: 1 Pickford – 2 Walker, 5 Stones, 6 Maguire – 12 Trippier, 20 Dele Alli, 8 Henderson, 7 Lingard, 18 Young – 10 Sterling, 9 Kane. Antrenor: Gareth Southgate.

LIVE TVR ANGLIA TUNISIA STREAM ONLINE VIDEO în GRUPA F de la CM 2018. ANGLIA nu a reusit deloc sa impresioneze in ultima perioada la Campionatul Mondial, jucand „sferturi” in 2002 si 2006, „optimi” in 1998 si 2010, in timp ce in 2014 a fost eliminata inca din faza grupelor. Singura performanţă rămâne titlul cucerit în 1966, pe teren propriu. TUNISIA se afla la a cincea sa prezenta la Campionatul Mondial, jucand si in 1978, 1998, 2002 si 2006, de fiecare data oprindu-se in faza grupelor. TVR transmite, luni, de la ora 21:00, LIVE ANGLIA TUNISIA STREAM ONLINE VIDEO.

LIVE TVR ANGLIA TUNISIA STREAM ONLINE VIDEO în GRUPA F de la CM 2018. Echipele probabile în meciul ANGLIA – TUNISIA

ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Cahill – Trippier, Lingard, Dier, Young – Ali, Kane, Sterling. Selecţioner: Gareth Southgate.

TUNISIA: Hassen – Bronn, S. Ben Youssef, Meriah, Maaloul – Khaoui, Skhiri, Sassi, Badri, F. Ben Youssef – Sliti. Selecţioner: Nabil Maaloul.

LIVE TVR ANGLIA TUNISIA STREAM ONLINE VIDEO în GRUPA F de la CM 2018. SUEDIA COREEA DE SUD, al doilea meci din GRUPA G de la CM 2018, se joacă, luni, de la ora 21:00, la Volgograd, LIVE TVR STREAM ONLINE VIDEO. ANGLIA şi TUNISIA sunt în grupă cu Germania şi Mexic. TVR transmite LIVE ANGLIA TUNISIA STREAM ONLINE VIDEO.