REAL MADRID – ATLETICO MADRID 1-1, 5-3 la 11 m, în FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016

REAL MADRID- ATLETICO MADRID. Real Madrid a câştigat, sâmbătă noaptea, finala Champions League 2016, după 1-1 şi 5-3 la loviturile de departajare cu Atletico Madrid. Scorul după 90 de minute a fost 1-1, la fel şi după 120 de minute.

28 mai 2016, 21:36

REAL MADRID- ATLETICO MADRID. Juanfran a fost singurul jucător care a ratat la 11 metri, iar Cristiano Ronaldo a transformat penalty-ul decisiv, care a adus lui Real Madrid al 11-lea trofeu.

Lucas Vasquez GOL 1-0

End Time FINAL 120 de MINUTE. Real Madrid – Atletico Madrid 1-1. Urmează loviturile de departajare

116′Substitution schimbare la Atletico Madrid. Iese Koke, intră Thomas

111Yellow cards cartonaş galben pentru Pepe

109′Substitution schimbare la Atletico Madrid. Iese Filipe Luis, intră Lucas Hernandez

Start Time A început repriza a douaa prelungirilor

End Time S-a terminat prima repriză de prelungiri. Real Madrid – Atletico Madrid 1-1

98′ – Bale şutează în blocajul lui Savic

Start Time A început prima repriză a prelungirilor din meciul REAL MADRID – ATLETICO MADRID

End Time FINAL 90 de MINUTE. Real Madrid – Atletico Madrid 1-1. Urmează prelungirile

90Yellow cards cartonaş galben pentru Gabi

90Yellow cards cartonaş galben pentru Sergio Ramos

80′ – Goal GOL ATLETICO MADRID! A marcat Carrasco! REAL MADRID – ATLETICO MADRID 1-1! (VIDEDO AICI)

79′Yellow cards cartonaş galben pentru Casemiro

77′ – Substitution schimbare la Real Madrid. Iese Benzema, intră Lucas Vasquez

72′ – Substitution schimbare la Real Madrid. Iese Kroos, intră Isco

61′Yellow cards cartonaş galben pentru Torres

52′ – Substitution schimbare la Real Madrid. Iese Carvajal, intră Danilo

47′ – Griezmann ratzează un penalty acordat după un contact între Pepe şi Torres

47′Yellow cards cartonaş galben pentru Navas

46′ – Substitution schimbare la Atletico Madrid. Iese Augusto Fernandez, intră Carrasco

Start Time A început repriza a doua a meciului Real Madrid – Atletico Madrid

End Time PAUZĂ. Real Madrid – Atletico Madrid 1-0

43′ – Griezmann trage de la distanţă, fără efect pe tabela de marcaj

34′ – şut slab al lui Griezmann

15′ – Goal GOL REAL MADRID! A marcat Sergio Ramos! REAL MADRID – ATLETICO MADRID 1-0! (VIDEDO AICI)

11′ – Yellow cards cartonaş galben pentru Carvajal

5′ – ocazie uriaşă a lui Casemiro, care din doi metri trage în Oblak

4′ – Koke trage slab din careu după o pasă a lui Torres

Start Time A început meciul REAL MADRID – ATLETICO MADRID.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Echipele de start:

Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo – Modrici, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo. Rezerve: Kiko Casillas, Nacho, James, Lucas Vazquez, Jese, Isco, Danilo.

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Godin, Savic, Luis – Saul, Augusto Fernandez, Gabi, Koke – Griezmann, Torres. Rezerve: Moya, Tiago, Correa, Hernandez, Carrasco, Partey, Gimenez.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Real Madrid s-a calificat in finala Champions League 2016, dupa semifinala jucata impotriva lui Manchester City. Dupa 0-0 in tur, Real Madrid au trecut de City cu 1-0, gratie golului marcat de Bale in minutul 20.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Atletico Madrid a invins-o pe Bayern Munchen cu 1-0 in mansa secunda a semifinalei, dupa ce pierduse in tur cu 2-1. In sferturi, Atletico Madrid a mai eliminat-o din competitie si pe FC Barcelona.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. REAL MADRID – ATLETICO MADRID a fost si finala Champions League in 2014. Meciul s-a jucat pe Estádio da Luz din Lisabona, unde  Real Madrid s-a impus dupa prelungiri cu scorul de 4-1. Atletico Madrid a deschis scorul prin Godin (36), insa in minutul 90+4, Sergio Ramos a egalat si a dus meciul in prelungiri. Apoi a urmat un joc nebun al celor de la Real Madrid, marcand Bale (110), Marcelo (118) si Ronaldo (120).

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Real Madrid – Atletico Madrid, ultimele 10 meciuri directe:

Real Madrid – Atletico Madrid 0-1 – campionat, 27.02.2016

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. „Va fi un joc extrem de dificil, încrâncenat şi cu multă agresivitate, dar suntem pregătiţi pentru asta. Trebuie să muncim mult, să suferim ca să câştigăm. Mai presus de toate trebuie să ne apărăm foarte bine atunci când nu avem mingea. Nu cred că am putea numi un eşec dacă pierdem finala, nimeni nu ne poate lua ceea ce am realizat până acum. Ar fi un eşec dacă am avea atutudinea greşită şi dacă nu vom reproduce ceea ce am făcut în ultimele luni. Nu poţi şti niciodată ce se va întâmpla, dar pot spune că suntem foarte pregătiţi pentru acest joc. Suntem la un singur meci distanţă de trofeu. Suntem foarte bucuroşi să jucăm în această finală şi „pregătiţi” e cuvântul care ne descrie perfect. Mai e o seară. Vom dormi în această noapte, iar mâine vom juca o finală superbă. Merităm să fim aici, eu şi jucătorii am muncit foarte mult pentru asta. Atletico Madrid poate spune acelaşi lucru. E imposibil să ajungi într-o finală fără să suferi”, a spus Zinedine Zidane, antrenorul lui Real Madrid.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. „Noi nu vom schimba foarte mult strategia pentru acest joc. Niciuna dintre echipe nu o va face. Real Madrid nu s-a schimbat mult faţă de meciul din 2014. Noi ne-am schimbat mai mult, dar avem aceeaşi structură. Casemiro o face pe Real Madrid mult mai periculoasă pe contraatac. Aşa au jucat în ambele meciuri din semifinale, cu Manchester City. Mulţi oameni cred că e un lucru rău. Nu şi eu! Meciul te poate aduce în divese situaţii, dar ceea ce mi-e clar e că Realul e o echipă foarte periculoasă, dacă îi dai spaţii. Casemiro îi ajută să se regrupeze mai bine atunci când pierd mingea. Cine va câşgita mai multe bătălii la mijlocul terenului va avea un avantaj. Realul are de partea ei calităţile tehnice şi e posibil să încerce să joace mai mult”, a declarat Diego Simeone, antrenorul lui Atletico Madrid.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Echipa care se va impune in finala Champions League 2016 va juca Supercupa Europei cu FC Sevilla, castigatoarea Europa League 2016.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Echipe probabile:

Real Madrid: Navas – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kross – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo. Antrenor: Z. Zidane.

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Savic, Godin, Filipe Luis – Saul, Gabi, Augusto, Koke – Griezmann, Fernando Torres.- Antrenor: D. Simeone.

LIVE VIDEO ONLINE PROTV REAL MADRID ATLETICO MADRID FINALA CHAMPIONS LEAGUE 2016. Meciul Real Madrid – Atletico Madrid, finala Champions League 2016, se joacă pe San Siro din Milano, de la ora 21:45, LIVE VIDEO la PROTV şi DOLCE SPORT şi ONLINE pe „rtv#.