Medalie de aur pentru gimnasta Ioana Stănciulescu la sol, la Campionatul European de gimnastică de la Glasgow, la junioare

Gimnasta Ioana Stănciulescu a câştigat, duminică, medalia de aur în concursul de sol din cadrul Campionatelor Europene de gimnastică de la Glasgow, la junioare.

05 aug. 2018, 11:57

Ioana Stănciulescu este noua campioană europeană de junioare la sol. Gimnasta din România, care a concurat ultima în finala de la sol, a fost notată cu 13.433 puncte pentru integralul prezentat.

Cealaltă româncă din finala de la sol, Antonia Duţă, s-a clasat pe locul patru, cu un punctaj de 19.900, a anunţat Federația Română de Gimnastică pe Facebook.