Calificarea lui PSG în optimile Ligii Campionilor, în pericol. Parizienii au făcut doar egal la Napoli

Napoli şi PSG au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-unul din meciurile etapei a patra din grupele Ligii Campionilor. Francezii au deschis scorul în prelungirile primei reprize, dar italienii au egalat la 18 minute după pauză.

06 nov. 2018, 16:50

NAPOLI – PSG LIVE VIDEO ONLINE STREAMING CHAMPIONS LEAGUE 1-1 (Insigne – min. 63 / Mbappe – min. 45+2).

Clasament:

1. Napoli 4 1 3 0 4:3 6
2. Liverpool 4 2 0 2 7:5 6
3. PSG 4 1 2 1 11:7 5
4. Steaua Roșie B. 4 1 1 2 3:10 4

Click aici pentru a vedea meciul Napoli – PSG

Edinson Cavani se întoarce la Napoli în această seară, iar miza este una foarte importantă, echipa care va învinge luând o opţiune serioasă la calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Este derby-ul grupei C şi mulţi spun chiar că este meciul zilei în Europa, deoarece implicaţiile care depind de rezultatul final sunt mai mari decât în întâlnirea Inter – Barcelona.

PSG joacă meciul său cu numărul 100 în UEFA Champions League, însă dacă pierde rămâne cu şanse infime de a prinde primăvara Champions League.