Nicolae Dică, după CFR Cluj-Steaua: Sunt supărat!

Nicolae Dică, antrenorul Stelei, a declarat că este supărat că jucătorii săi nu au reuşit să câştige meciul cu CFR Cluj, scor 1-1, dar consideră că este încă prea devreme pentru a se discuta despre titlul de campioană.

21 sept. 2017, 20:42

Sunt supărat, deşi nu are rost să mai discutăm, într-un fel mă bucur că nu am pierdut. Putem să-l înlocuim pe Pintilii la meciul cu Dinamo, avem soluţii. Nu vreau să vorbesc de arbitraj, nu cred că sunt greşeli intenţionate, după joc oricum nu mai are importanţă. E prea devreme să vorbim despre titlu. CFR e pe primul loc, dar mai sunt multe jocuri. Este un avantaj pentru Dinamo că nu a jucat dar noi suntem obişnuiţi să jucăm din trei în trei zile„, a declarat Nicolae Dică.

Antrenorul secund al echipei CFR Cluj, Valeriu Bordeanu, a declarat după remiza cu FCSB că formaţiei clujene ar fi trebuit să i se valideze golul din minutul 8 şi că oaspeţii nu au avut dreptate când au cerut să li se acorde penalti, în repriza a doua. „Am revăzut golul nostru anulat, un gol perfect valabil şi acel penalti pe care ei îl invocă. Nouvier loveşte mingea. Sunt greşeli de arbitraj care ne costă„, a spus Bordeanu.

Formaţia CFR Cluj, liderul din clasamentul Ligii I, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, joi, pe teren propriu, în compania ocupantei poziţiei a doua, FCSB, în etapa a 11-a a campionatului.