Nicolae Stanciu, „dublă” superbă pentru Sparta Praga VIDEO

Nicolae Stanciu a înscris, sâmbătă, două goluri pentru Sparta Praga, în victoria categorică reușită de echipa sa pe teren propriu cu Slovan Liberec, scor 4-1.

22 sept. 2018, 18:56

Nicolae Stanciu a deschis scorul superb, în minutul 18. A luat pe cont propriu o acțiune, a driblat doi jucători și a înscris cu un șut plasat. (VIDEO cu golul lui Stanciu, AICI) Până la pauză, Sparta Praga a mai înscris de două ori după „dubla” ghanezului Benjamin Tetteh, oaspeții reușind golul de onoare în finalul partidei.  Românul nu s-a oprit însă aici și a mai punctat o dată în minutul 90, grație unui șut imparabil de la 20 de metri (VIDEO cu golul, AICI).

Nicolae Stanciu, mesaj dur după Serbia-România 2-2. „Simona Halep e numărul 1 şi…”

Florin Niță și Alex Chipciu au fost integraliști, în timp ce Bogdan Vătăjelu nu a fost în lot.

Sparta Praga a urcat temporar pe primul loc, cu 23 de puncte.