Preferatul lui Gigi Becali S-A RUPT! A ieşit şchiopătând după doar 25 de minute în amicalul FCSB – Al Gharafa 2-1

Gigi Becali a plătit 700.000 de euro celor de la FC Botoșani în schimbul lui Olimpiu Moruțan, fotbalist văzut drept o mare speranță pentru fotbalul românesc.

13 iul. 2018, 19:38

Olimpiu Moruțan,19 ani, le-a dat mari emoții roș-albaștrilor, ieșind accidentat din meciul amical din Olanda cu Al Gharafa, scor 2-1.

Mijlocaşul a intrat pe teren în minutul 60, iar 25 de minute mai târziu a părăsit suprafața de joc șchiopătând, fiind însoțit de unul dintre medicii steliștilor. În locul său a intrat Jakolis, care a și marcat golul victoriei în prelungirile partidei.

FCSB şi-a aflat adversarul din turul doi preliminar al Europa League

FCSB a câștigat primul meci din cantonamentul olandez, 2-1 cu Al Gharafa, după reușitele lui Man și Jakolis, respecitv Sneijder.