PRELIMINARII CM 2018: Brazilia a făcut scor în Uruguay, Messi a adus golul victoriei Argentinei, cu Chile VIDEO

Preliminariile CM 2018, zona sud-americană, au programat joi noapte meciurile etapei a 13-a (din 18). Favoritele au obţinut victorii concludente, care le apropie de turneul final din Rusia.

24 mart. 2017, 06:36

Brazilia a câştigat cu 4-1 în Uruguay, deşi a fost condusă cu 0-1 din minutul 9, ca urmare a golului înscris de Cavani. Omul meciului a fost paulinho, fotbalist care evoluează în China, la Guangzhou Evergrande, el egalând în minutul 18, din pasa lui Neymar, aducând selecţionata cariocas în avantaj în minutul 51 şi stabilind scorul final în prelungirile partidei. Între golurile sale s-a intercaslat reuşita de 3-1 a lui Neymar, din minutul 74.

Un alt derby s-a jucat la Buenos Aires, între vicecampioana mondială, Argentina, şi campioana Americii de Sud, Chile. A fost 1-0 pentru gazde, unicul gol fiind marcat de Messi, în minutul 16, din penalty.