PRO TV LIVE VIDEO ROMANIA SERBIA LIGA NATIUNILOR 2018: 0-0 ONLINE STREAM Tamaş ELIMINAT, Tadic ratează PENALTY!

Publicat: Duminică, 14 Octombrie 2018 15:33 // Actualizat: Duminică, 14 Octombrie 2018 17:49 // Sursa: romaniatv.net

PRO TV LIVE VIDEO ROMANIA SERBIA LIGA NATIUNILOR 2018: Reprezentativa României va evolua, duminică, de la ora 16.00, în al patrulea meci din Liga Naţiunilor, pe Arena Naţională, într-un meci transmis de Pro TV.

FINAL ROMANIA - SERBIA 0

68' - Tătărușanu intervine miraculos în fața lui Mitrovic

56' - ocazie a României. Portarul sârb atinge mingea cu mâna în afara careului de 16 metri la un duel cu Ţucudean. Mingea ajunge la Stanciu, care este blocat

46' - a început repriza a doua

PAUZĂ ROMANIA - SERBIA 0-0

45+1' - Tadic trage peste poartă de la 11 metri!

44' - Tamaş este eliminat după ce îl loveşte în cap cu piciorul pe Gacinovic. Se dictează penalty!

39' - Gacinovic ratează intercepția cu balonul din interiorul careului mic

35' - Drăguș driblează scurt un adversar și șutează la poartă, dar mingea e deviată în corner

28' - R. Marin execută o lovitură liberă de la 25 de metri, iar Rajkovic respinge cu greutate în corner

19' - gafă a lui Tamaş, Mitrovic scapă singur, dar trage pe lângă poartă

10' - Stanciu șutează slab de la 20 de metri

2' - partida este întreruptă pentru două minute din cauza petardelor şi fumigenelor aruncate de fanii români la una dintre peluze

1' - a început meciul ROMANIA - SERBIA

PRO TV LIVE VIDEO ROMANIA SERBIA LIGA NATIUNILOR 2018: Echipele de start:

ROMANIA: Tătăruşanu - Cr. Manea, Tamaş, Săpunaru, Toşca - T. Băluţă, R. Marin - Maxim (71 Rotariu), Stanciu, Drăguş (45+3 Nedelcearu) - Ţucudean. Selecţioner: Contra.

SERBIA: Rajkovic - Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Rodic - Lukic, Maksimovic - Gacinovic (63 Milinkovic-Savic), Tadic, Radonjic - Mitrovic. Selecţionr: Krstajic.