Răzvan Lucescu, al 17-lea meci consecutiv fără înfrângere în campionatul Greciei. Are o nouă serie incredibilă cu PAOK

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Lamia, într-un meci din etapa a 12-a a campionatului Greciei.

03 dec. 2018, 19:30

Alin Toşca a fost rezervă la liderul din Grecia. Golul a fost marcat de Fernando Varela, în minutul 54.

În minutul 63, de la formaţia lui Lucescu şi Toşca a fost eliminat Canas.

PAOK Salonic este lider în clasament, cu 32 de puncte, neavând nicio înfrângere în acest sezon (11 victorii, o remiză). Echipa din Salonic ar fi avut 34 de puncte, dar a început sezonul cu o penalizare de două puncte. Lamia se află pe poziţia 12, cu 11 puncte.

Totodată, acesta a fost al 17-lea meci consecutiv fără înfrângere în campionatul Greciei al trupei lui Răzvan Lucescu, ultima oară când aceasta a pierdut pe teren fiind în ediţia trecută de campionat, pe 4 martie, când Asteras Tripolis a câştigat în faţa lui PAOK cu 3-2, printr-un gol marcat în minutul 90+8.

În ediţia trecută de campionat PAOK şi Răzvan Lucescu au avut o serie de 15 meciuri consecutive fără înfrângere în campionat, întreruptă de incidentele de la meciul cu Olympiacos, pierdut ulterior la masa verde.